T&G Zamanın en hızlı geçen yanı , hiç geçmeyecek vaktine kuluçkalı ..... Sende Güzel Bir Söz Ekle
AnasayfaFlash ŞiirlerForumlarDuygusal KliplerGüzel SözlerSohbet GirişiŞiirler Sitede şuan 14 Kalp Atıyor
Sonsuzluk.Net :: Başlığı Görüntüle - aşkın göz yaşları
Forum Anasayfası  •  Yardım  •  Forumlarda Ara  •  Bilgileriniz  •  Arkadaş Listeniz  •  İstatislikler 

aşkın göz yaşları

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Sonsuzluk.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye Ve Güzel Yazılar Sayfayı Yazdır
Yazar Mesaj

61_HAYDUT_61

Deneyimli

Teşekkür Etti: 31

Teşekkür Edildi 36

23.25 Rep

Nereden: istanbul

Durum: Çevrimdışı

Seviye:17

0 / 630
301 / 301
28 / 41

MesajTarih: 05 Arl Cum, 2008 11:20 pm    Mesaj konusu: aşkın göz yaşları Alıntıyla Cevap Ver

Ask benim icin her zaman bir baskaldirma bicimi olmustu,bunu yillar sonra anladim.Ta o zamandan beri
Ömer ile kizinin askinda,annemi babami cileden cikaran,bütün cevremizi günlerce tedirgin eden o
askta yasamin bütün anlamini,yeni bir dünyanin bütün isigini görmüstüm.Dünya bizim
ellerimizdeydi;yeniden yaratilacakti.Sonra agabeyim birakti kizi.Annem büyüler yaptirmis da
ondanmis,ablam öyle demisti.Onlardan oldu,o büyülerden diyor da baska bir sey demiyor ablam.Onun
icin bütün dünya,anlamini bilmedigi,gizini cözemedigi bir büyüydü.Agabeyim o kizi
birakti.Ayrilirsam,yasayamam ölürüm diyordu.Ayrildi.Zorla nisanlandirildi.Yasadi.Zorla
evlendirildi.Ölmedi.Annemin sözünden cikamam,diyordu.Cikmadi.Agabey im o kizi
birakti.Nisanlandi,evlendi.Hic bir zaman bagislamadim onu.Birkac yil sonra gecirdigi bir trafik
kazasi sonucu onu görmeye gittigimde anladim ki hic bagislamamisim onu.Ona acimiyordum,o benim icin
bir yabanciydi,onu sevdigimden bile kuskuluydum artik.Agabeyim benim merhamet duygularimi alip
götürmüstü.Onu hasta yataginda öyle caresiz gördügümde bütün bunlari düsündüm.Askina,aska,hayata,ha
yatina ihanet etmisti.Bir seylere kiymisti.Baskaldirmamisti.Deme k ask yalnizca bir ortam ya da bir
uyum sorunuydu.Bunun icin Türk filmlerindeki analar,babalar hakliydilar.Ask acisi birkac
ay,bilemedin birkac yil sürer,sonra da biterdi.Bu da gecerdi.Her sey gecerdi.Hele simdi,hele
simdi.Artik iyice tedavülden kalkti ask.Büyük asklar,soylu duygular,onulmaz yikimlar yalnizca
sarkilarda yasaniyor.Bulundugun ile,calistigin ortama,arkadas cevrene,kusatilmis
degerlere,sinirlanmis yasamlara bagli.(Agabeyimin vazgecisinde kendimin ve askin gelecegini görmenin
öfkesini yasiyordum.)Bütün bunlara göre birini secmek ve onunla yasamaktan ibaret kaldi ask.Artik
hic kimse ask icin daglar asmiyor,irmaklar gecmiyor,diyar diyar gezmiyor.Mecnun bütün cölleri
tüketmis,kimseye cöl kalmamis yeryüzünde.Kurumus vahalarda seraplar bitmis.O olmazsa öteki,o olmazsa
bu,o olmazsa su...Fark etmez fark etmez.İlle de o.Yalnizca o.Sonsuza dek o diyen kalmadi.
Kimse kimsenin O'su degil.
Artik degil.
Her seyi rastlantilar belirliyor nicedir.Kücük yasamlar,kücük duyarliklar,kücük yüreklerin daracik
yüzölcümleri icerisinde gidip gelecegiz,gidip gelecegiz.Ucuz duyarliklara,günübirlik
iliskilere,mantik evliliklerine,yalanci asklara,filmlerden,romanlardan ögrendiklerimizi yasama
gayretlerine,düzmece ask serüvenlerine,bir mevsimlik yaz asklarina,karanlik sokak iliskilerine gönül
düsürdük,hayatimizi düsürdük.Ayaklar altina aldik soylu yanlarimizi,erdemlerimizi,tutk
ularimizi,derin acilarimizi,yeteneklerimizi,ke ndimizi

(¯`·._.·[Sonsuzluk.Net İmza Alanı]·._.·´¯)

YAŞARKEN BİLMEZLER KADRİNİ, ÖLÜNCE MERMERDEN YAPTIRIRLAR KABRİNİ. İSTEMEM,HAYATTA NAMERTTEN CARE.BENDE OLSAM ÖMRÜMDE Bİ ÇARE.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

dr_stres

Yeni

Teşekkür Etti: 2

Teşekkür Edildi 2

3.25 Rep

Durum: Çevrimdışı

Seviye:2

0 / 30
14 / 14
4 / 8

MesajTarih: 05 Arl Cum, 2008 11:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkür ederim

(¯`·._.·[Sonsuzluk.Net İmza Alanı]·._.·´¯)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder   Sayfayı Yazdır
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti gönderemezsiniz
Bu forumdan eklenti indiremezsiniz